------------------------------
O BLOGU:

Blog poświęcony Bogu. Modlitwa. Przemyślenia duchowe. Zwykła codzienność, prześwietlona promieniami Miłosierdzia Bożego. Opowieść o życiu z Bogiem, oczami zwykłej mężatki. Zapraszam!

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie, oraz kopiowanie zdjęć z mojego bloga.

Blog istnieje od 28.02.2012r
Licznik odwiedzin:

Goście on-line:

------------------------------

KONTAKT

NAPISZ DO MNIE


------------------------------

KSIĄŻKI - POLECAM DO PRZECZYTANIA:

"DZIENNICZEK"
Św. s. M. Faustyna Kowalska

"EWA CZUJE INACZEJ"
Jacek Pulikowski

"KROKODYL DLA UKOCHANEJ"
Jacek Pulikowski

"MIEJSCE PŁCIOWOŚCI W MIŁOŚCI"
Jacek Pulikowski

"JAK WYGRAĆ KOBIECOŚĆ. INSTRUKCJA OBSŁUGI"
Marek Dziewiecki

"JAK WYGRAĆ MACIERZYŃSTWO. INSTRUKCJA OBSŁUGI"
Jadwiga i Jacek Pulikowscy

"JAK WYGRAĆ MAŁŻEŃSTWO. INSTRUKCJA OBSŁUGI"
Mariola i Piotr Wołochowiczowie

"JAK WYGRAĆ OJCOSTWO. INSTRUKCJA OBSŁUGI"
Jacek Pulikowski

"O KOBIECOŚCI"
Jadwiga Pulikowska

"JAK BUDOWAĆ WIĘZI W RODZINIE"
Jacek Pulikowski

"OJCIEC REAKTYWACJA
Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę
"
Jacek Pulikowski
o. Zdzisław Wojciechowski
Mariusz Tyczyński

"O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA"
Tomasz a' Kempis

"MAMO, TO MOJE ŻYCIE"
H. Cloud, J. Townsend

"WIELORYB NIE MOŻE LATAĆ"
Max Lucado

"POKOCHAĆ ŻYCIE"
ks. Mieczysław Maliński

"PROSTA DROGA DO ZDROWIA"
Stefania Korżawska

"ZDROWIE NA CO DZIEŃ"
Stefania Korżawska

------------------------------

------------------------------
WYSZUKIWARKA

piątek, 18 maja 2018

Kiedy próbujesz wejść na drogę świętości. Na drogę prawego, dobrego życia, a inni zaczynają wytykać Ci twoje dawne błędy, cytują złe słowa, poniżają twoje całe dotychczasowe życie. Przypomnij sobie wtedy Szawła, który stał się Pawłem. Każdy święty miał swoją przeszłość, nie zawsze czystą i białą jak śnieg; a każdy grzesznik ma swoją przyszłość, którą powinien jak najlepiej wykorzystać, nie patrząc na ludzi krzyczących wokoło. Tylko Bóg zna twoje serce. Nawet, jeśli na drodze nawrócenia wiele razy się potkniesz, powiesz coś złego, lub coś co inni odbiorą inaczej lub źle i zaczną cię wytykać, poniżać, atakować. To czy oni są święci i bez grzechu? A jeśli uważają siebie za chrześcijan, to czy ich postawa jest chrześcijańska? Prawdziwie wierzący i praktykujący chrześcijanin nigdy cię nie zaatakuje w chamski sposób. Nie wyśmieje i nie poniży. Nie zrobi publicznej debaty na twój temat i temat twoich błędów, nie będzie obgadywać. A zwłaszcza jeśli widzi, że jesteś na tej samej drodze co on - idącej w kierunku Boga. Jeśli już miałby coś powiedzieć, pouczyć, to na pewno kulturalnie i na poziomie, z sercem i miłością. Najlepiej na osobności.

Tak... ja też tak czasami nie potrafię. Ileż w nas pychy i zarozumialstwa, a zdaje się nam, że już tyle wiemy i jesteśmy tacy dorośli i mądrzy. A stoimy na samym początku drogi do Nieba.

Jak to psalmista mówi: "(...) a miłości bym nie miał, byłbym niczym (...)". Życie, bez miłości okazywanej drugiemu człowiekowi, jest właśnie niczym.

Często też jest tak, że idąc dobrą drogą, za bardzo rozpraszamy się wokoło, chcąc podzielić się nią (doświadczeniami, zdobytą wiedzą, przemyśleniami itp.) z innymi. Nie jest to złe, ale często w tym rozproszeniu nie zwracamy uwagi na to, do kogo mówimy. Pan Jezus wyraźnie nas pouczył, aby nie rzucać pereł przed wieprze. U Heroda milczał – jak to wytłumaczył św. Faustynie, właśnie dlatego, żeby pouczyć nas, że z głupcami nie wchodzi się w żadną dyskusję. Z niektórymi ludźmi, po prostu nie da się normalnie przeprowadzić dialogu. Jeśli jest jakiś spór, albo prośba o wydanie opinii, a my (w rozmowie z takim „głupcem”) powiemy coś, co jest niezgodne z myślą tej osoby – wtedy wybucha ona gniewem, zamiast przemyśleć sprawę. Nigdy nic dobrego z tego nie wychodzi. Aby wyjść z takiej rozmowy cało i w miłej atmosferze, musielibyśmy sprzedać swoją duszę i zgodzić się z rozmówcą we wszystkim, co by nam powiedział.

Dzisiejszy świat jest już tak podzielony, że nawet wśród osób wierzących spotykamy rozdźwięk i kłótnie. Na przykładzie odzieży. Jedna osoba wierząca będzie rozumiała fakt, że nieskromny strój to taki, jaki dzisiaj widzimy na ulicach (legginsy, krótkie spódniczki), a inna oburzy się i powie, że to stwierdzenia ze średniowiecza i trzeba iść z duchem postępu, a Bóg i tak nas kocha takimi jakimi jesteśmy... . Tak na przykład w wielu szkołach katolickich mamy spódniczki przed lub ledwo za kolano. I teraz nasuwa się pytanie, czy mam prawo to oceniać? - oczywiście, że tak. Każdy człowiek może się mylić. Czy osoba duchowna się nie myli? Jakże pyszne byłoby to stwierdzenie. Również siostra przełożona może czasami się pomylić. „Jedni drugich napominajcie”. Trzeba rozmawiać, przedstawiać swoje opinie i obawy zwłaszcza wtedy, gdy wg nas coś straciło na swojej „świętości” i „czystości”, a wcześniej było inne, bardziej szlachetne. „Ślepo” można iść tylko za Jezusem. Jeśli chodzi o ludzi, to apostoł nas przestrzega w Liście do Galatów (Ga 1, 7-9): „7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!„. Chodzi tutaj o Ewangelię, ale z tego jasno wynika, że jeśli nawet sam papież zacząłby głosić herezje, mam prawo je odrzucić. Tak więc „ślepo” mogę iść tylko za Jezusem, a resztę pochodzącą od ludzi należy uważnie słuchać, przyglądać się i myśleć, oceniając wg sumienia, a nie „ducha postępu”.

To takie moje ostatnie przemyślenia...

poniedziałek, 14 maja 2018

Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza. Według widzeń bł. Anny Katarzyny Emmerich z zapisków Klemensa Brentano // bł. Anna Katarzyna Emmerich

Kupiłam, czytam i jestem pod wieeeelkim wrażeniem. Jest to bardzo ciężka, w sensie szczegółów, księga. Obszerne opisy, wyjaśnienia, nieznane historie. Coś pięknego jeśli chodzi o uzupełnienie Pisma Św. Polecam :)

Tutaj opis ze strony sklepu sanctus:

Książka ta uważana jest, po Piśmie Świętym, za jedną z najlepszych w dwutysięcznej historii chrześcijaństwa! To wielka Łaska Boża na obecne czasy! Skierowana nie tylko do wierzących, aby jeszcze bardziej ożywili i pogłębili swoją wiarę i miłość do Boga, ale do wszystkich ludzi, wykształconych i prostych, odłączonych od Kościoła Katolickiego jak i niewierzących w Boskie i odkupieńcze posłannictwo Chrystusa. To unikalne, jedyne w Polsce wydanie zawiera opis wszystkich nadprzyrodzonych wizji słynnej na cały świat niemieckiej stygmatyczki, błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich.

Dzięki specjalnej Łasce Bożej widziała całe dzieło stworzenia i odkupienia, stworzenie Aniołów, Raju, Adama, Ewy i ich upadek, oraz jak Bóg przez wielkich Proroków Starego Testamentu przygotowywał ludzkość na przyjście Jezusa. Widziała też początki Kościoła i przyszłe Jego zmagania z Szatanem aż do końca czasów. Dowiadujemy się o wydarzeniach i wielkich postaciach ze Starego jak i Nowego Testamentu oraz podróżach apostolskich Jezusa o których nie ma wzmianki w Piśmie Świętym i Tradycji. Objawiona jej działalność nauczycielska i cudotwórcza Jezusa aż do Jego Wniebowstąpienia, może być wielką pomocą dla kapłanów w ich pracy duszpasterskiej.

Fenomen tej książki polega na tym, że nikomu nie udało się tak realistycznie ukazać zarówno Bóstwo jak i człowieczeństwo Chrystusa. Nikt tak realistycznie i w całej swojej głębi (poza Matką Bożą), widzianej od strony historycznej jak i duszy Jezusa, nie miał objawionej Jego wstrząsającej Męki, która zainspirowała Mela Gibsona, twórcę najlepszego w historii chrześcijaństwa filmu religijnego "PASJA", który tylko w małej cząstce oddaje to co zostało tutaj opisane! Nie mając żadnego wykształcenia i nie będąc nigdy w Palestynie wprawiła w zdumienie wielu uczonych, większą od nich samych, znajomością bohaterów biblijnych, faktów historycznych i miejscowości na przełomie tysięcy lat. Szczęśliwi ci, którzy czytają to dzieło!

Wydanie opracowane na podstawie II wydania Spółki Wydawniczej Karola Miarki w Mikołówie z roku 1927, posiada IMPRIMATUR V. I. 33/27.

niedziela, 13 maja 2018

Zapraszam do przeczytania mojego posta na temat długich spódnic wiosennych, letnich, jesiennych i zimowych.

A tutaj znajdują się zdjęcia niektórych moich spódnic.