| < Wrzesień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


------------------------------
O BLOGU:

Blog poświęcony Bogu. Modlitwa. Przemyślenia duchowe. Zwykła codzienność, prześwietlona promieniami Miłosierdzia Bożego. Opowieść o życiu z Bogiem, oczami zwykłej mężatki. Zapraszam!

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie, oraz kopiowanie zdjęć z mojego bloga.

Blog istnieje od 28.02.2012r
Licznik odwiedzin:

Goście on-line:

------------------------------

KSIĄŻKI - POLECAM DO PRZECZYTANIA:

"DZIENNICZEK"
Św. s. M. Faustyna Kowalska

"O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA"
Tomasz a' Kempis

"MAMO, TO MOJE ŻYCIE"
H. Cloud, J. Townsend

"WIELORYB NIE MOŻE LATAĆ"
Max Lucado


------------------------------

------------------------------
WYSZUKIWARKA

piątek, 28 września 2018

 

Artykuł do poczytania TUTAJ wraz z linkami do ciekawych filmów.

niedziela, 23 września 2018

Kto ma oczy i uszy, niechaj patrzy i słucha

(jeśli film się nie wyświetla - kliknij tutaj)

poniedziałek, 17 września 2018

Nadzwyczajna forma rytu rzymskiego (Msza Trydencka)

Zdecydowałam się, że zacznę chodzić na Mszę Trydencką. Na razie poznaję ją poprzez internet (tutaj). Przygotowuję się, bo jednak różni się ona bardzo od tego, co znam od dzieciństwa. Nie chciałabym iść, nie wiedząc o co chodzi... . Przygotowałam sobie również mantylkę. Nie jest to obowiązek, ale tradycja, dlatego nie chcę i nie będę z niej rezygnować. Nie ukrywam, że wymaga to pewnej zmiany myślenia i przyzwyczajeń, ale chcę poznać i wrócić do tradycji kościoła sprzed soboru watykańskiego II.

Informacje o Mszy Trydenckiej

Tutaj jeszcze raz link do informacji na temat Mszy Trydenckiej (klik)

Mantylka (chusta / welon na głowę dla kobiet)

A tutaj moja mantylka:

wtorek, 11 września 2018

Odzież chrześcijańska dla kobiet

Było już o tym wcześniej, jednak... Tak, będę do niej w kółko namawiać :-) bo jest przyzwoita, oddająca kobiecie szacunek i godność. Godność dziecka Bożego. Sprawia, że patrząc na taką kobietę, człowiek czuje spokój, a nie niezdrowe pobudzenie.

 

Odzież kobiety świadomie wierzącej

Każda kobieta, która świadomie przeżywa swoją wiarę, powinna być jakby obrazem tego, w co wierzy. Nie chodzi tu tylko o odzież, ale i wnętrze, słownictwo, zachowanie, pracę, którą wykonuje, itd. Ogólnie całokształt. Jednak jest to temat rzeka i skupmy się na samej odzieży. :-)

Tutaj podaję link do mojej strony, na której jest to wszystko ładnie usystematyzowane. Nie chcę tutaj robić niepotrzebnego bałaganu, więc stworzyłam osobny blog.

katoliczkawspodnicy

Szanujmy mieszkanie naszej duszy, ba! Mieszkanie Trójcy św. I nie bądźmy powodem do zgorszenia dla oczu bliźniego. Nie bądźmy dla obcych mężczyzn obiektem pożądania. Nie bądźmy powodem do zazdrości i nienawiści dla innych kobiet. Zniknąć dla świata, oznacza być dla Boga. Zniknąć dla świata, jednocześnie będąc w nim, pracując i obcować z ludźmi; to jest ciężka praca i prawdziwe wyrzeczenie, ale całkowicie możliwe do spełnienia. Trzeba tylko świadomie wierzyć... . Przede wszystkim, poznać swoją wiarę, jej tradycję i świętych.